Освен ако не живеете в гората и напълно изолирани от цивилизацията, нуждата от пари е факт от живота. По-голяма част от младините ни отива в придобиване на умения, които да ни помогнат да се сдобием с пари. Докато прекарваме 5-6 дни седмично за изкарване на прехраната, има хора, които или чрез чист късмет, или чрез поемането на риск в правилния момент удрят джакпота.
- През 2016г, за да докаже на съпруга си, че лотарийните билети са загуба на пари, Гленда Блакуел купува билет от лотарията в Каролина и печели с него $1 милион.
След като се ядосва на съпруга си Бъди, че я е накарал да му купи лотарийни билети, 57-годишната Гленда от Северна Каролина решава да му натрие носа, като си купи търкащо билетче и му покаже, че нищо не печелят. Не й се получава, защото билетът й носи $1 милион. С парите си купуват къща и малко земя, а с останалото помагат на дъщеря си и заделят за колежа на внуците.
- Има 7-доишно момче, които рекламира играчки в YouTube от бебе. Печели по $22 милиона годишно и има собствена колекция играчки в Уолмарт. През 2018г е обявено за най-високоплатеният влогър.
След като разглежда каналите за ревюта на играчки в YouTube, Раян пита майка си: „Защо не съм в YouTube, при положение, че всички други деца са?“. Започва влогърската си кариера през март 2015г, а майка му напуска работата си като учителка по химия, за да се отдаде изцяло на клиповете на малкия. През 2017г родителите на Раян подписват сделка с компанията Pocket.watch за реклама. На следващата година каналът на Раян се сдобива и с приложение наречено “Tag with Ryan” и излиза нова колекция от играчки, предлагащи се ексклузивно в Уолмарт и Таргет, а по-късно и в Амазон.
До февруари 2019г един от клиповете на Раян е гледан над 1.7 милиарда пъти. От 8-ият най-високоплатен влогър през 2016-2017г с $11 милиона, той се издига до първото място с $22 милиона през 2018г.
- Айлин Граев (Anshe Chung) става милионер, като продава недвижими имоти в онлайн света Second Life.
Преди да се появи Second Life, Айлин е трупала състояние от продажби във виртуални светове като Asheron’s Call и Shadowbane, макар то да не е било конвертирано в реална валута. Тя започва да създава и продава анимации в Second Life през юни 2004г. Използва игровата валута, която печели, за да си купи и развие виртуална земя. Реинвестира парите, за да купи още земя и към момента притежава виртуална земя за хиляди сървъри, повечето от която отдава под наем на потребители.
- През 1975г Гари Дал става милионер, като продава гладки камъни като домашни любимци за $4 парчето.
Докато живее в Лос Гатос, Калифорния, рекламният експерт Гари Дал стои в един бар с приятели и ги слуша как се оплакват от домашните си любимци. Тогава на шега казва, че има перфектният любимец – камък – който не се нуждае от къпане, разхождане, хранене и поддръжка. Освен това не се разболява, не остарява и не умира. След това измисля „инструкции за употреба“ за камък домашен любимец, пълни с шеги и закачки.
Гари купува камъните за по пени всеки. Най-големият му разход са кутиите. Инструкциите са брошура от 32 страници, носеща заглавието „Грижата и дресирането на вашият камък“. В нея са описани няколко команди, на които можете да научите камъка си, като „седни“ и „стой“.
През първите шест месеца камъните са истински хит до коледния сезон. Макар до февруари 1976г продажбите вече да са слаби, Дал е продал 1.5 милиона бройки по $4 парчето.
- По време на Голяма депресия, един банкер убеждава малко градче от бедни семейства във Флорида да купи дялове от Кока Кола. Градът сега е най-богатият по глава от населението в САЩ и е дом на 67 милионера.
През 20-те и 30-те, фермерското градче Куинси едва успява да преживява. Но Пат Мънро забелязва, че хората дават последните си пари за бутилки Кока Кола. По това време акциите от компанията са доста евтини – по $19. Затова той инвестира в много дялове и като доверен банкер мнозина вземат пример от него и също инвестират, макар пазарът да е лош.
Инстиктът на Мънро се отплаща и дяловете изкарват града през най-лошите дни на Голямата депресия. Дивидентите помагат на градчето да преживее и следващи рецесии и лошите реколти. Мнозина от тях са събрали цяло състояние, поради което ги наричат „Кока Кола милионери“ и са предали богатството си на внуците си.